meremaa.jpg

Hei!

Mina olen Liina ja ma armastan reisimist!

Mehhikos on võimatu mitte kaalus juurde võtta

Mehhikos on võimatu mitte kaalus juurde võtta

Ma pean tunnistama: olen kaalus juurde võtnud. Mehhikos on suhteliselt raske seda vältida.

Esimene asi on muidugi see, et Sanahcati poodides ei ole just kõige suurem ja tervislikum toiduvalik. Kõige rohkem on seal erinevaid kartulikrõpse ja karastusjooke. Mõtlen siiani ühele paari kuu tagusele vahejuhtumile, kui läksin õhtupoolikul poodi ning selle ees istusid neli vanaprouat, kes sõid krõpse ja jõid Coca Colat. Päriselt, ma ei mäleta, et oleks sellist asja näinud Eestis.

IMG_4886.JPG

Krõpsud on siin igapäevane snäkk. Kuna käin enamikel nädalavahetustel Sanahcatist ära, siis näen, mida inimesed pikkadele bussisõitudele kaasa võtavad. Loomulikult on need krõpsud. Ega ma ise pole ka sellest patust puhas. Kui Eestis oleks minu jaoks vastuvõetamatu teha bussis lahti lõhnav krõpsupakk, siis siin teen seda probleemideta. Keda saa krõpsulõhn ikka häirib. Kõigil, kes seda tahavad, on oma pakk nagunii kaasas.

Asi ongi nii kujunenud, et olen kahe kuu jooksul tarbinud nii palju rämpsu, et ühel hetkel andis keha märku. Raske oli olla ja kõige enam hakkasid isutama tomatid, salat ja muu värske kraam. Otsustasin, et vähemalt kodus hakkan tervislikumalt toituma. Eks vahepeal haaran ikka krõpsupaki kaasa, aga mitte liiga tihti.

Ega Mehhiko toit ka just kõige suurem kaalualandaja ei ole. Eestis olles ma fännasin tacosid – see oli üks mu lemmiksööke. Mehhiko jõudes selgus, et need, mida ma olin Eestis pidanud tacodeks, ei olnud tegelikult tacod. Minu maailmas olid tacod sellised, et krõbedasse tortilasse pandi Santa Maria kastmega segatud hakkliha, juurde sulanud juust, lisaks tomat ja paprika. Mehhiko taco on selline, et tortilla sees on hakkliha (või midagi muud), terav kaste ja see on kõik. Mingeid tomateid ega paprikat seal ei ole. Ma pean ütlema, et minu Eestis tehtud taco tuli alati maitsvam.

Loomulikult pole siin ainult tacod, on quesadillad, saluchod, panuchod, soped, salbuted ja palju muudki. Ma pean ütlema, et enamik neist on võrdlemisi sarnased, igaühel on oma kiiks, aga suures pildis on nad sarnased. Ja loomulikult on nad mõnusalt kaalu kergitavad.

Kui alati räägitakse, et USA-s on inimesed paksud, siis võiks vahelduseks kiigata ka naaberriiki Mehhikosse. Ma olen siin nii mööda minnes hakanud naisi jälgima ja märkan väga harva saledaid. Kui isegi on sale naine, siis suure tõenäosusega on tal lopsakas pekikiht kõhul.

Aga teeks siis trenni? Nojah, jõusaalides kindlasti saab, aga õues väga mitte. Lihtsalt nii kuum on, et ei jõua.

--------------------

Kui sulle meeldib, mida kirjutan, siis hääleta Blogiauhindade valimisel Liina reisiblogi poolt (reisiblogi kategoorias) SIIN!

Minu käik Mehhiko haigla erakorralisse meditsiini...

Minu käik Mehhiko haigla erakorralisse meditsiini...

Mis naine sa selline oled, et jätad abikaasa maha?

Mis naine sa selline oled, et jätad abikaasa maha?