meremaa.jpg

Hei!

Mina olen Liina ja ma armastan reisimist!

Kuidas ma leidsin Kariibi mere saareriigist India

Kuidas ma leidsin Kariibi mere saareriigist India

Trinidad ja Tobago asub Lõuna-Ameerika ranniku lähedal ning paikneb kõige lähemas kohas Venezuelast kümnekonna kilomeetri kaugusel. Aga ometi leidsin ma siin väikese India.

Alustuseks oli minu hotell Delhi tänaval. Eks meil on ka Eesti linnadest näiteks Riia või peterburi tänavad. Kuid selles linnajaos olid ka Calcutta, Bombay, Kandahari ja Agra tänavad.

Üheks Trinidadi oluliseks vaatamisväärsuseks peetakse aga hindude templit, mis asub meres. Muide, väidetavalt on see ainus hindude tempel maailmas, mis paikneb meres. Etteruttavalt võin öelda, et tegelikult oli tempel pisike ja asus lihtsalt mere kaldal, mitte kaldast eemal meres.

Selle templi läheduses on aga India Kariibi muuseum, kus hakkasid asjad minu jaoks selginema. Tõepoolest, Kariibi mere saareriigis Trinidad ja Tobagol on väga suur indialaste kogukond. 18. sajandil võtsid inglased Trinidad ja Tobago endale ning 19. sajandil toodi siia suur hulk india orjasid, et nad töötaksid suhkruroo istandustes. Esimest korda toimus see 1845. aastal ning suure laevaga saabus Trinidadi 245 indialast.

IMG_6694.JPG

Kuna Trinidad ja Tobagole on toodud sedavõrd palju inimesi sisse, siis on elanikkond väga kirju. Enamasti on inimesed Aafrika juurtega, seega mustanahalised. Usulise poole pealt on Trinidad ja Tobago tõeliselt kirju. Näiteks täna, reedel, kui ma seda kirjutan, on moslemite usupüha ja seetõttu inimestel vaba päev. Läksin kaubanduskeskusesse, et kohvi osta, aga see oli kinni. Istun hetkel Burger Kingis ja joon halba kohvi. Vähemalt see oli lahti! Mõned väiksemad poed veel, peaasjalikult hiinlaste omad.

Aga tagasi India juurde. Tänapäeval leiab Trinidad ja Tobagolt palju hindusid, nende templeid ja loomulikult on tugevalt esindatud india toit. Muide, uurisin India Kariibide muuseumi juhatajalt, kas ta on Indias käinud. „Ühe korra,“ vastas ta. „Ja ma tundsin seal olles siirast rõõmu, et minu vanavanavanemad kunagi Indiast Trinidad ja Tobagole toodi.“

Jah, ma nõustun – Indiat ning Trinidad ja Tobagot ei saa võrreldagi. India on ülimalt vaene, samas on Trinidad ja Tobago pigem õitsev riik (siin leidub naftat).  

IMG_6689.JPG
Millal mind viimati kusagil niimoodi hirmutati…

Millal mind viimati kusagil niimoodi hirmutati…

Pühapäev kirikus: preester teeb inimeste üle nalja, mulle kingitakse pastakas ning lõpuks hirmutatakse ära

Pühapäev kirikus: preester teeb inimeste üle nalja, mulle kingitakse pastakas ning lõpuks hirmutatakse ära