meremaa.jpg

Hei!

Mina olen Liina ja ma armastan reisimist!

Dominica saar – kõike muud kui Kariibide klišee

Dominica saar – kõike muud kui Kariibide klišee

Mida sina kujutad ette, kui räägitakse Kariibi mere saartest? Valged liivarannad, kristallsinine vesi ning suurepärane puhkus. Jah, mina kujutan ka täpselt sama ette. Ainult et Dominica saar pole teps mitte selline.

Vahetult enne Dominica saarele tulekut veedan mõne päeva Antigua ja Barbudal ning sealsed rannad.. oh, ühed kaunimad, mida ma näinud olen! Jolly Beach Antigua saarel hoopleb valge liiva ning nii türkiissinise veega, et tekib kahtlus, et näed und.

Dominica asub Antigua ja Barbudast 40-minutilise lennusõidu kaugusel. Nende kahe riigi suhted on väga head ning nad kasutavad isegi sama rahaühikut: Ida-Kariibi dollar. Lisaks Dominicale ning Antigua ja Barbudale kasutavad Ida-Kariibi dollarit veel näiteks St Kitts ja Nevis, Anguilla, Grenada, Montserrat.

Minu esimene emotsioon Dominical lennukist välja astudes oli VAU. Tol varahommikul oli sadanud ning kõik oli tavapärasest veel rohelisem ja lopsakam. Dominica on loodusesaar. Kel on soov nautida rannapuhkust, pole siia asja. Nii palju, kui olen erinevatel saarekülgedel käinud, siis rannad on ikka võrdlemisi koledad ning siiamaani pole näinud ainsatki inimest plaažil või vees sulistamas. Paljud rannad rikkus ära ka orkaan. Kaldal haiseb ning on kohutavalt palju vetikaid, mis kohalike sõnul uhtusid siia pärast orkaani Aafrika rannikuvetest.

IMG_6258.JPG

Aga kui sa oled randu küllalt näinud või oled lihtsalt looduse fänn, siis tule Dominicale! Hästi palju räägitakse Uus-Meremaa looduse imelisusest, aga kuna ma käisin Uus-Meremaal ja Dominical neljakuulise vahega, siis võtan julguse öelda, et Dominica loodus on suurejoonelisem.

Hetkel istun oma majutuskoha rõdul ja vaade, mis mulle avaneb, on selline:

IMG_6066.JPG

Dominical on selline tore asi, et igal suvalisel jalutuskäigul võiks teha kümneid pilte – kõik vaateid metsadele, palmipuude alleedele ja merele on lihtsalt sedavõrd hurmavad.

Problemaatiline on aga see, et Dominica on üsna kallis ja loomulikult kasseeritakse ekskursioonide eest üsna korralikult. Näiteks poolepäevase ekskursiooni eest võib üks inimene südamerahus maksta 100 dollarit (kindlasti on odavam, kui grupis rohkem inimesi, aga tavaliselt pole Dominical väga palju turiste). Siin-seal on ka autorendifirmad, aga teada tuleb seda, et Dominical sõidetakse vasakul teepoolel. Hästi palju on ka mägiteid ning kohalikud juhid armastavad kihutada. Kes pole kogenud sõitja ega tunne end veel roolis kindlalt, neile ei soovitaks siin juhtimist.

Mida siis teha? Teatud paikadesse saab mina bussiga (ja sealt edasi kõndida), näiteks:

Roseau botaanikaaed – kujutate ette Tartu või Tallinna botaanikaaeda? Ei tasu! Roseau botaanikaaias saab ronida kõrgete kaljude otsa ning nautida kauneid jalutuskäike. Kõik on nii roheline, et mõtled, kuidas see küll võimalik on.

Trafalgar Falls – buss sõidab pealinnast Roseau’st pool tundi ning edasi tuleb kõndida veel pool tundi. Huvilist rõõmustavad kaks kaunist koske.

IMG_6241.JPG

Fresh Water Lake ehk Mageveejärv – see asub samas rahvuspargis nagu Trafalgar Falls, aga sinna tuleb liikuda kahe bussiga ning siis veel portsu kõndida. Tegemist on kauni järvega, mis asub mägedes ja mis on mattunud pilvede sisse. Ma pean muidugi tunnistama, et tulnuna Eestist, kus on võrdlemisi palju järvi, see nii lummavalt ei mõju.

IMG_6261.JPG

Emerald Pool – sinna jõudmiseks tuleb ette võtta umbes 40 minutit pikk bussisõit. Kosele saab lähemale kui Trafalgar Fallsi puhul – nii lähedale, et kosk pritsib sind veega!

Parim aeg Dominicat külastada on meie talvisel ajal. 1. juunist kuni 30. novembrini kestab siin orkaanide hooaeg. Tõsi küll, enamuse ajast on ka suvisel ajal meie jaoks ilm väga hea.

Dominica puhul kehtib igatahes minu rahulolekugarantii!

Pühapäev kirikus: preester teeb inimeste üle nalja, mulle kingitakse pastakas ning lõpuks hirmutatakse ära

Pühapäev kirikus: preester teeb inimeste üle nalja, mulle kingitakse pastakas ning lõpuks hirmutatakse ära

Šokeeriv reaalsus – mida tegi orkaan ja kuidas paljud inimesed sellepärast enesetapu tegid

Šokeeriv reaalsus – mida tegi orkaan ja kuidas paljud inimesed sellepärast enesetapu tegid