meremaa.jpg

Hei!

Mina olen Liina ja ma armastan reisimist!

Tšiili – Lõuna-Ameerika kõige moodsam riik.. aga kas ka hea koht elamiseks?

Tšiili – Lõuna-Ameerika kõige moodsam riik.. aga kas ka hea koht elamiseks?

Kuidas ma siis ühtäkki sattusin Tšiilisse? Tegelikult olid asjad algusest peale sedamoodi plaanitud ning samal päeval, kui ma jõudsin Sao Paulosse, läks juba lend Santiago pole. Muide, tegemist oli fenomenaalselt ägeda lennuga, sest lendasime üle Andide. Üldiselt ma ei hooli, kas istun lennukis akna all või mitte (pigem isegi ei taha), aga sel korral oli küll tõeline vedamine akna all olla.

Tšiili on üks viimaseid riike Ladina-Ameerikas, kus ma käinud polnud. Käimata on veel ka Venezuela ja Honduras, aga mõlemas on olukord väga ebastabiilne ning nende riikide vältimine on olnud teadlik otsus.

 „Tervitame teid Santiagos. Väljas on 31 soojakraadi ja taevas selge,“ kõlas Santiago lennujaama jõudes lennuki kõlaritest. Kell viis õhtul ja nii palav? Oh, kui mõnus on see külmast ja sombusest Eestist tulija jaoks. Lennukist välja astudes tabas mõnusalt kuum õhupahmakas. Ja mis mulle veel silma jäi – meeletult kuiv oli. Justkui oleks maandunud keset kõrbe. Natuke meenutas mulle Araabia Ühendemiraate või Omaani.

IMG_4894.JPG

Olles näinud peaaegu kõiki Lõuna-Ameerika pealinnu, saan öelda, et Santiago on neist kõige euroopalikum. Ma tõmbaks isegi teatava paralleeli Barcelonaga, mis on üks minu lemmiklinnu maailmas. Samamoodi nagu Barcelonas, on ka Santiagos hästi palju (tänava)kunsti. Paljud joonistused kannavad ka oma sõnumit – nii et hispaania keeles oskus on vaid boonuseks.

IMG_5015.JPG

Santiagos asub ka Lõuna-Ameerika kõige suurem linnapark Cerro Santa Lucia, mis on 629 meetri kõrgusel merepinnast. Cerro Santa Lucias leidub loomaaed, avanevad kaunid vaated linnale ning seal on ka Santa Lucia kuju. Muide, omapärane on see, et pargis on ülisuur bassein, mille ümber 31-kraadist kuuma trotsides paljud inimesed päikest võtsid. Basseini äärde minemiseks tuleb kergitada rahakotti umbes 14 euro jagu, kuid klientuuri paistis jätkuvalt – on ju lähimad rannad Santiagost enam kui 100 kilomeetri kaugusel.

IMG_4906.JPG

Sattusin rääkima San Pedro de Atacamas giidina töötava neiu Nicole’iga (temast tuleb järgmises postituses natuke rohkem juttu). Kui minu eeldus ja arvamus oli, et Tšiili on Lõuna-Ameerika kõige jõukam ja edukam riik, siis tema raputas selle peale pead. „Meil on palju probleeme – arstiabi ega haridus pole tasuta. Lisaks on meil väga suur tööpuudus,“ lausus Nicole. Tema näiteks on pärit Santiago lähedalt Valparaisost, kuid elanud viimased kuus aastat riigi põhjaosas San Pedro de Atacamas. „Valparaisos ei ole tööd. Paljud inimesed on näljas ning ainsa võimalusena näevad nad röövida turiste,“ tõdes ta. See-eest on Põhja-Tšiili märksa jõukam kui lõunaosa ning tööd on lihtsam leida.

 

Kuidas 70 aasta kõige rajum vihm kõrbes mu plaanid peaaegu segi lõi.. ja veel nädal enne evakueeriti linnast kõik turistid!

Kuidas 70 aasta kõige rajum vihm kõrbes mu plaanid peaaegu segi lõi.. ja veel nädal enne evakueeriti linnast kõik turistid!

Tahtsin vaadata päikeseloojangus liivadüüne.. aga võta näpust!

Tahtsin vaadata päikeseloojangus liivadüüne.. aga võta näpust!