meremaa.jpg

Hei!

Mina olen Liina ja ma armastan reisimist!

Varuge toidukraami koju ja jääge rahulikuks – kohe algab Rio karneval!

Varuge toidukraami koju ja jääge rahulikuks – kohe algab Rio karneval!

Rio de Janeiro karneval on iga hetk algamas ja rahvas on elevil, nii turistid kui kohalikud. Kohalike arvamused jagunevad muidugi kahte lehte – on need, kes on karnevali osas põnevil ja neid, kes jubedalt tüdinud. Kes on tüdinud, saavad vähemalt linnast põgeneda, sest nädalajagu ei pea tööl käima. Muide, tüdinute hulka kuulub ka Rio de Janeiro linnavalitsus, kes karnevali ei poolda ja iga aastaga sellele antavat raha vähendab.

Kuigi karneval kestab ametlikult nädala, siis karnevalipidusid peetakse juba nädal enne ning ka nädal pärast. Ülimalt lihtsustatult tähendab see tänaval joomist ja tantsimist. Iga päev toimuvad üle linna blocod ehk sambarongkäigud.

Karnevali alguse puhul on viimastel päevadel linnapilti ilmunud kaupmehed, kes ärivad neoontoonides seelikute, maskide, sulgede ja muu pudi-padiga, mida endale külge riputada. Koos karnevalinänniga müüakse agaralt kõhukotte, mida sättida riiete alla – sest varastel algab just nüüd aasta kõige kiirem ja magusam aeg. Ise ostsin ka täna kõhukoti, kuhu saan tänavapidudele minnes panna raha ja telefoni.

Loomulikult voolab Rio karnevali ajaks rahvast täis. Suurem osa poode ja kohvikuid läheb selleks ajaks kinni ning koju soovitatakse toidukraami varuda. Sest pood võib olla lahti, aga letid pooltühjad. Mind pani see täitsa muigama – nagu sõjaolukord. Lahti on vähemalt kiirtoidukohad nagu McDonald’s, aga arvestama peab sellega, et teinekord võid söögi saamiseks oodata järjekorras lausa pool tundi.

Enam pole palju jäänud. 1. märtsil karneval algab.

Foto: Pixabay

Kuidas psühhopaadist hosteliomanik mul keset tänavat näo täis sõimas

Kuidas psühhopaadist hosteliomanik mul keset tänavat näo täis sõimas

Jep, just täna on olnud selle reisi kõige haigem päev!

Jep, just täna on olnud selle reisi kõige haigem päev!