meremaa.jpg

Hei!

Mina olen Liina ja ma armastan reisimist!

KOKKUVÕTE: 8 tegemata asja esimesest Brasiilia-korrast – ja kas kõik sai nüüd tehtud? Või vaja uuesti minna?

KOKKUVÕTE: 8 tegemata asja esimesest Brasiilia-korrast – ja kas kõik sai nüüd tehtud? Või vaja uuesti minna?

Pärast esmakordset Rio de Janeiro külastamist tundsin, et nii palju jäi tegemata. Oli asju, mida ma tahtsin proovida või teha, aga aega lihtsalt ei olnud. Otsustasin, et sel korral on need vaja ära teha.

Keeltekool. 2015. aastal Rios olles kohtusin ma inglanna ja uusmeremaalannaga, kes õppisid keeltekoolis portugali keelt. See kõlas nii toreda ideena, et lubasin endale, et kui järgmine kord Riosse tulen, siis teen sama asja. Leidsin Facebooki vahendusel Ipanemal asuva keeltekooli – 20 tundi nädalas ja kokku kaks nädalat. Maksin selle eest umbes 250 eurot. Caminhose keeltekoolis hinnati mu tasemeks B1+ ning õppisin samas grupis kanadalase, ameeriklase ja sakslasega. Tunnid olid niivõrd praktilised, et ausalt ma tundsin, kuidas mu keeletase paranes.

Karneval. See on asi, mida olin telekast näinud. Ja Rios olles räägivad kõik karnevalist – justkui on see aasta tippsündmus, kõige lahedam asi Rio puhul.(vist ongi?) Seega loomulikult, kui uuesti Riosse minna, siis ikka karnevali paiku. Nüüd on mul siis karneval nähtud. Tore oli, aga uuesti ei läheks. Sambadroom oli vinge, väiksemad tänavapeod samamoodi, aga tegelikult on see üks joomapidu. Kusjuures, ametlik karneval lõppes nüüdseks kolm nädalat tagasi, aga karnevalijärgsed tänavapeod toimuvad ikka veel!

Rannalina. Esimesel Rio-korral mõtlesin ma, kas osta Brasiilia lipuga rannalina või mitte. Kuna reisisin toona seljakotiga, siis ei olnud väga palju ruumi, et uut kraami soetada. Niisiis ei ostnud seda rannalina. Päriselt, see painas mind kõik need aastad! Kui Riosse tagasi jõudsin, ostsin selle lina ära kolm tundi pärast kohale jõudmist. Postituse avapildil poseerin ma värske ostuga.

Surfamine. Kui ma Rios esimest korda olin, töötasin kahes hostelis. Esimese hosteli üks töötajatest lubas mind võtta endaga kaasa surfama, aga kuna ma hilinesin kokkusaamisele viis minutit, oli ta juba läinud. Minul jäi ka tookord surfama minemata. Sel korral võtsin 20 euro eest privaattunni. Ega ma kordagi päriselt laua peal ei seisnud (nii andekas pole), aga õppisin vähemalt lainete peal sõitma ja püüdsin lauale hüpata. Minu soov oli, et esimene koht, kus ma surfamist proovin, oleks Ipanema rand Rios. Sai tehtud. Aa, ja kui hakkasin surfilauaga veest välja tulema, nägin ulpivat surnut rotti. Appi, kui rõve see oli.

Capoeira. See Brasiilia võitluskunst tundus põnev ja mul oli huvi seda proovida. Samamoodi nagu surfamisega, teadsin ma, et ei hakka seda edaspidi harrastama, aga proovida oli tore. Meie keeltekoolis korraldati korra nädalas Capoeira tundi. Ma suhtkoht feilisin selles trennis, aga vähemalt on proovitud!

Ilha Grande. 2015. aastal jõudsin Riosse pärast viiekuist ringi reisimist ja ma olin tõesti väsinud. Silma ei pannud enam särama uute kohtade avastamine, tahtsin lihtsalt stabiilsust ja rannas vedeleda. Kuigi mulle soovitati toona Ilha Grande ehk Suure Saare ekskursiooni, siis ei viitsinud Riost välja sõita. Seekord tegin ära ja ma pean ütlema, et üsna meh oli. Meid viidi turiste täis rannajoonele, kus oma nurgakese leidmine oli keeruline. Rannad polnud ka nii ilusad kui näiteks Aasias või Kariibidel. Ei kahetse minekut, aga midagi erilist see polnud.

Brasilia. Pärast 2015. aastal Riost lahkumist kohtusin Foz de Iguazu linnas ühe brasiillasega, kes oli pärit pealinnast Brasiliast. Ta rääkis mulle, et Brasilia on nullist loodud linn ning üsnagi modernistlik. See tekitas minus huvi ja lubasin, et järgmine kord Brasiiliat külastades lähen sinna. Piletid edasi-tagasi läksid maksma üle 100 euro, aga lubadus on lubadus!

Lend Rio kohal. Olete näinud neid kauneid kaadreid Rio kohal – vaated Kristuse kujule, Suhkrupeamäele kui ka randadele? Plaanisin, et järgmine kord Riosse tulles kulutan ma 100 eurot 7-minutilisele lennule. See jäi mul tegemata. Aga vähemalt ostsin selle unistuste vaatega pildiga võtmehoidja. See läks esimesel kasutuspäeval katki.

Kuidas siis tundub, kas on vaja veel kord Rio de Janeirosse tagasi minna?

Kuidas üks suvaline tüüp minu kohvrit lõhkuma hakkas

Kuidas üks suvaline tüüp minu kohvrit lõhkuma hakkas

Ma tahan armastada päikselist, mitte verist Riot

Ma tahan armastada päikselist, mitte verist Riot